You don't have javascript enabled. Good luck with that.

پيام مدير عامل

امروزه صنعت توليد گل و گياهان زينتي به يکي از سود آورترين صنايع جهان تبديل شده است، به طوري که سالانه ميلياردها دلار سود نصيب کشورهاي عمده توليدکننده گل ها و گياهان زينتي مي شود.  در اين ميان، موقعيت ايران به دليل قرار داشتن در کنار کشورهاي پرمصرف گل وگياه حائز اهميت است چرا که همسايه هاي شمالي و جنوبي ايران از خريداران بسيار خوب و بازارهاي قوی گل هاي زينتي هستند.  

با این حال اين صنعت تا رسيدن به نقطه مطلوب فاصله بسيار زيادي دارد و کشت و پرورش گل هاي زينتي در کشور به عنوان يک محصول صادراتي و ارزآور، با مشکلاتی روبرو است.

ايران كشوري چهار فصل است و اين ويژگي ایران را به بستر بسيار مناسبي براي پرورش گل و گياه و به تبع آن توسعه اشتغال در اين بخش تبدیل کرده است. این در حالی است که سهم آن در تجارت جهاني گل و گياهان زينتي كه سالانه بالغ بر چندين ميليارد دلار است، سهم ناچيزی است.

با توجه به نقش انکارناپذیر این صنعت در توسعه اشتغال و همچنین با عنایت به وجود فارغ التحصیلان دانشگاهی استان در این بخش، می توان از فناوری های روز به منظور توسعه، ترویج و تقویت اشتغال پایدار و سودآوری در این صنعت جهانی استفاده کرد.

از سوی دیگر بهترين راه براي افزايش ميزان و كيفيت توليدات گل و گياه داخل كشور آشنا شدن توليدكنندگان با علم روز است چراكه با اين اقدام توليدات داخل كشور به توليدات صادراتي نزديك مي‌شوند. با توجه به نقش کلیدی نمایشگاه در تحقق این مهم، شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان سومین نمایشگاه تخصصی گل و گیاه، گیاهان دارویی و ماهی های تزیینی را در اردیبهشت ماه 93، فصل بی نظیر گل و گیاه در شهر افسانه ای اصفهان برگزار می کند تا فعالان این بخش بتوانند با ارایه محصولات و خدمات خود درآمدزایی و سودآفرینی خود در این صنعت پر سود جهانی را افزایش دهند و همچنین اطلاعات تخصصی و علمی را در اختیار بازدید کنندگان و علاقمندان قرار دهند.

امید است که این نمایشگاه به اهداف کلی خود دست یافته و به سهم خود مثمر ثمر باشد. ان شاء ا...

 

              علی یارمحمدیان

                مدیرعامل